Se Sokolem za kopečky

7. výstup Se Sokolem za kopečky na Kohútku na Javorníkách se konal 23. 5. 2015

Všesokolská akce Se Sokolem za kopečky na Kohútku probíhala pod záštitou radní Zlínského kraje paní Mgr. Taťány Valentové Nersesjan a starosty města Vsetín pana Jiřího Čunka. Ze strany pořádající Tělocvičné Jednoty Sokol Vsetín a komise turistiky ČOS byl výstup velmi dobře připravený. Akce se uskutečnila za finanční podpory ČOS.

Ve spolupráci s panem Josefem Kocůrkem, majitelem horského hotelu Kohútka, jsme připravili stánek pro registraci a přijímání turistů. Také nám zde bylo poskytnuto zázemí v Infocentru na Kohútce. Počasí nám nepřálo. Bylo chladno s teplotou kolem 7°C, foukal silný vítr, vrchol Kohútky se halil do mlhy a bylo deštivo. Navzdory této skutečnosti se 7. výstupu Se Sokolem za kopečky zúčastnilo ze všech koutů naší republiky a Slovenska 170 turistů a Sokolů. Každý účastník obdržel pamětní list výstupu. Velké pozornosti se těšilo i nakupování připravených turistických suvenýrů a otiskování různých razítek do vandrbuchů a záznamníků. V rámci sbírky organizované KČT “Vystup na svůj vrchol” na podporu výstavby chaty Petra Bezruče na Lysé hoře bylo vybráno 730,– Kč.

Na Kohútce nás navštívila paní Mgr. Libuše Valentová, předsedkyně KČT Valašsko Chřiby, jako náš vzácný host.

Na závěr akce nám hrála k tanci, zpěvu a poslechu skvělá hudební skupina Wallachband. Nejmladšímu, nejstaršímu a nejvzdálenějšímu účastníku a organizátorům byly uděleny drobné dárky, které poskytl Zlínský kraj. Všichni zúčastnění byli spokojeni. U turistů platí “Kdo má rád přírodu, tak za každého počasí a hlavně neseďme doma” říká jeden z hlavních organizátorů při ukončení akce Václav Jadrný.

Zaznamenal: Václav Jadrný